U bent hier

Koninklijk Conservatorium Antwerpen

Doctoraatsprojecten

Deze pagina geeft een overzicht van de lopende en afgelopen doctoraatsprojecten

Lopende doctoraatsprojecten

A ‘re- communion’ of the modern marimba and the ethnic idiophone—through transcribing the West African balafon music to the modern marimba
Doctorandus: Adilia Yip On Ying (adiliayip@yahoo.com.hk)
Promotor: Erik Myin (UA) & Kathleen Coessens (KCA)
Duurtijd: 01/01/2011- n.t.b.

Arpeggio in barokke klavierliteratuur
Doctorandus: Korneel Bernolet
Promotor: Ewald Demeyere (KCA) & prof. dr. Bruno Blondé (UA)
Duurtijd:1/01/2016 -n.t.b.
Lees meer over dit doctoraatsonderzoek

A study of movement in marimba playing
Doctorandus: Chin Cheng Lin (jinchenlin@yahoo.com)
Promotor: Philippe Verbeeck (UA) & Alain Craens (KCA)
Duurtijd: 01/01/2009- n.t.b.

‘Blanton the (R)evolutionary’: A Contextualization of Jimmie Blanton’s Jazz Bass Playing
Doctorandus: Matt Heyman (matthias.heyman@uantwerpen.be)
Promotor: Alexander Dhoest (UA) & Eugeen Schreurs (KCA)
Duurtijd: 01/09/2011 - n.t.b.
Download abstract

Capita selecta inzake het gebruik van de blokfluit bij de uitvoering van geestelijke muziek (ca. 1500-1650): variaties op een thema
Doctorandus: Julia Miller (juliamiller415@gmail.com
Promotor: Bruno Blondé (UA) & Eugeen Schreurs (KCA)
Duurtijd: 01/01/2010- n.t.b.

Dance Knowledge and Dance Making: Exploring through bodily experiences
Doctorandus: Aline Loureiro Veiga
Promotor: Erik Myin (UA) & Kathleen Coessens (KCA)
Duurtijd: 1/09/2010- n.t.b.
Download abstract

De auditieve verbeelding - het audioverhaal als kunstvorm op de grens van media, drama en literatuur
Doctorandus: Katharina Smets
Promotoren: Clara van den Broek (KCA) & prof. dr. Luc Van den Dries (UAntwerpen)
Duurtijd: 1/01/2017 -31/12.2020
Lees meer over dit doctoraatsonderzoek

De Esthetiek van Pijn
Doctorandus: Niko Raes (niko@bodyrefuse.be
Promotor: Luc Van den Dries (UA) & Kathleen Coessens (KCA)
Duurtijd: 01/09/2013-n.t.b.

De hiel van Kuifje
Promotor: Bert Danckaert 
Dit project onderzoekt de principes en strategieën die in theater ‘dramatische spanning’ teweegbrengen. In weerwil van de opvatting dat spanning een ongrijpbaar fenomeen is dat spontaan ontstaat, wil dit project de condities en wetmatigheden ervan in kaart brengen.
Duur: 01/01/2016- n.t.b.
Lees meer over dit doctoraatsproject

Endlich etwas wirklich neues - Een vergelijkend, praktijkgebaseerd onderzoek van de late pianowerken van Liszt en de ‘vroege’ pianowerken van Bartók.
Doctorandus: Levente Kende
Promotoren: Luc Van Hove en Stephan Weytjens (KCA) & prof. dr. Henk de Smaele (UAntwerpen)
Duurtijd: 1/01/2017 -31/12.2020
Lees meer over dit doctoraatsonderzoek

Historical performance practice of post-war avant-garde music for guitar: documenting practical performer/composer/score relations
Doctorandus: Nico Couck (nico.couck@ap.be)  
Promotor: Arthur Cools (UA) & Yves Senden (KCA)
Duurtijd: 01/09/2014-n.t.b.

Phonetic Relations between Vocal Music, Electronics and Linguistics in the second half of the twentieth century
Doctorandus: Paolo Galli (paolo.galli@ap.be)  
Promotor: Arthur Cools (UA) & Wim Henderickx (KCA)
Duurtijd: 01/09/2014-n.t.b.
Lees meer over dit doctoraatsonderzoek

Towards a Theory of Musical Texture
Doctorandus: Amit Gur
Promotoren: Wim Henderickx (KCA) & prof. Erik Myin (UA)
Duurtijd: 1/01/2017 -31/12.2020
Lees meer over dit doctoraatsonderzoek

 

Afgelopen doctoraatsprojecten

A Contextual Text Critical Analysis of Contrapunctus 1-4 from Johann Sebastian Bach's Art of Fugue - Reflections on Performance Practice, Analysis, Text Criticism, and their Interaction
Doctorandus: Ewald Demeyere (Ewald.demeyere@ap.be)
Promotor: Bruno Blondé (UA) & Eugeen Schreurs (KCA)
Gepromoveerd op 30 juni 2009

Empirische en theoretische validering van een model van educational engineering in het marimbaonderwijs
Doctorandus: Ludwig Albert (ludwig.albert@ap.be
Promotor: Jozef Colpaert (UA) & Alain Craens (KCA)
Duurtijd: 01/01/2010- n.t.b. 

Jacques-Nicolas Lemmens: leven en werk van een Belgisch organist, gezien vanuit de 19e-eeuwse orgelpraktijk
Doctorandus: Annelies Focquaert (annelies.focquaert@ap.be)
Promotor: Henk De Smaele (UA) & Eugeen Schreurs (KCA)
Gepromoveerd op 3 oktober 2014

Maddalena. Muziekwetenschappelijke en artistieke studie naar historische en stilistische achtergronden in de Russische opera's van Sergei Prokoview en het belang van Maddalena als voorstudie voor de Speler en de Vuurengel
Doctorandus: Stephan Van Puymbroeck (stefan.vanpuymbroeck@ap.be)
Promotor: Bruno Blondé (UA) & Stephan Weytjens (KCA)
Duurtijd: 01/01/2008-31/12/2010
Gepromoveerd op 11 mei 2012

Muzikale interpretatie vanuit het pragmaticisme van Peirce
Doctorandus: Yves Senden (yves.senden@ap.be)
Promotor: Peter De Graeve (UA) & Eugeen Schreurs (KCA)
Gepromoveerd op 30 januari 2009

Music and the Body – Movement and Gestures in Composition and Performance for Computer Music and Interactive Media
Doctorandus: Jan Schacher (jan.schacher@zhdk.ch)
Promotor: Erik Myin (UA) & Kathleen Coessens (KCA)
Gepromoveerd in april 2017