U bent hier

Muziek

Docenten

Pagina's

Vakgroepvoorzitters (coördinerende docenten)

Algemene Culturele Vorming: Lies Colman  lies.colman@ap.be

Algemene Muzikale Vorming: Alain Craens alain.craens@ap.be

Jazz & lichte muziek: Els Smedts els.smedts@ap.be

Kamermuziek: Eline Groslot eline.groslot@ap.be , medewerker Kamermuziek: Yannicke Belis yannicke.belis@ap.be

Koperblazers: Ivo Hadermann ivo.hadermann@ap.be

Lage strijkers: Leo De Neve leo.deneve@ap.be

Percussie: Koen Wilmaers koen.wilmaers@ap.be

Piano, toetsinstrumenten, pianobegeleiding & coaching: Aäron Wajnberg aaron.wajnberg@ap.be

Tokkelinstrumenten: Roland Broux roland.broux@ap.be

Viool: Guido De Neve guido.deneve@ap.be

Vocale afdeling, directie en houtblazers: Luc Anthonis luc.anthonis@ap.be

Compositie: Wim Henderickx wim.henderickx@ap.be

 

Docenten ondersteunende vakken 2017-2018

ACCORDEONPRAKTIJK

Ludo Mariën

AML

Edwig Abrath, Marc Lamoen

ANALYSE MUZIEK KLASSIEK

Frank Agsteribbe, Mathias Coppens, Wim Henderickx (incl. coördinatie), Yves Senden, Piet Stryckers, Stefan Van Puymbroeck, Stephan Weytjens 

ARRANGEMENT

Peter Thys

AUDITIETRAINING

Hoofdvakdocent

BAROKREPERTOIRE

Guy De Mey 

BASSO CONTINUO

Korneel Bernolet

BEGELEIDING EN COACHING (toetsinstrument)

Aäron Wajnberg

BEWEGING

Lichamelijk bewustzijn, Yoga, conditietraining

Magda Thielemans (coördinatie en lichamelijk bewustzijn), Ann Brosens en Ilythya de Lignière  (Yoga), Helga Henckens (Alexander techniek), Stijn Van Hove (conditie), Olivia van de Peer (lichamelijk bewustzijn)

COACHING REPERTOIRE ZANG

Sabrina Avontario, Koen Kessels, Bart Verheyen, Andrew Wise, Aäron Wajnberg

COMMUNICATIE

Eva de Hondt

CONTRAPUNT

Ewald Demeyere, Peter Thomas

CREATIEF (EIND)PROJECT

Mathias Coppens, Jeroen Malaise (incl. coördinatie), Francis Pollet, Johan Rycken, Karla Verlie

CULTURELE STROMINGEN

Dimitri Goossens

DIDACTIEK VAN HET ARTISTIEK LEREN

Lies Colman, Jan Staes

ENCYCLOPEDIE VAN HET ORGEL

Peter Strauven

ENCYCLOPEDIE VAN DE SCHRIFTUUR

Willy Vervloet

ELEKTRONISCHE MUZIEK

David Baeck, Wim Henderickx, Steven Maes, Jorrit Tamminga

FILOSOFIE VAN DE MUZIEK

Yves Senden

GEHOORVORMING

Edwig Abrath, Paul Dinneweth, Peter Maus

HARMONIE VAN DE 20STE EEUW

Alain Craens

HISTORISCHE UITVOERINGSPRAKTIJK

Ewald Demeyere

INLEIDING TOT MUZIEKPRAKTIJK

Karla Verlie

INLEIDING TOT ORKESTDIRECTIE/ ORKESTDIRECTIE NEVENVAK

Ivo Venkov

INSTRUMENTENLEER

Peter Thys

KAMERMUZIEK

Eline Groslot (coördinatie)

Frank Agsteribbe, Ludwig Albert, Nico Couck, Hans de Jong, Jan De Maeyer, Guido De Neve, Justus Grimm, Ivo Hadermann, Eline Groslot, Levente Kende, Lode Leire, Polina Leschenko, Ivo Lybeert, Ludo Mariën, Luk Nielandt, Francis Pollet, Francis Reusens, Eliane Rodrigues, Johan Rycken, Jan Sanen, France Springuel, Rik Vercruysse, Joris Verdin, Carlo Willems, Koen Wilmaers

KLAVECIMBELBEGELEIDING

Luc Vanvaerenbergh

KLAVIERPRAKTIJK

Mathias Coppens

KUNSTFILOSOFIE

Luc Joosten

LIEDKLAS (INLEIDING TOT LIED en LIED)

Jozef De Beenhouwer, Lucienne Van Deyck

LITERATUURSTUDIE/ REPERTOIRE

Steven De Roeck, altviool

Jan De Maeyer en Jan Smets, blazers

Lieselot Watté, cello

Lode Leire, contrabas

Eline Groslot, harp

Koen Wilmaers, percussie

Francis Reusens, viool

Ludo Mariën, accordeon

Roland Broux, gitaar

Frank Agsteribbe, Mathias Coppens en Luc Vanvaerenbergh, piano

Gerda Abts, mandoline

Ludwig Albert, marimba

Geert Hendrix, koordirectie

Jan Van der Roost, Steven Verhaert, hafabra directie

Wilfried Van Gorp, postgraduaat suzukitraining

MUSICEERPRAKTIJK

Ann Lommelen, Koen Wilmaers

MUZIEK EN COMPUTER

Peter Knockaert

MUZIEK EN LITERATUUR

Luc Joosten 

MUZIEKGESCHIEDENIS

Frank Agsteribbe, Nico Couck, Chris Mentens, Eugeen Schreurs, Liselotte Sels, Stephan Weytjens (incl. coördinatie)

MUZIEKSCHRIFTUUR

Alain Craens, Ewald Demeyere, Eric Donvil, Peter Thomas, Peter Thys, Stefan Van Puymbroeck, Willy Vervloet, Stephan Weytjens

NEVEN- STEUN en AANVERWANTINSTRUMENT 

Mathias Coppens, Bart Verheyen, Aäron Wajnberg (incl. coördinatie), piano

Filip Neyens, contrafagot

Anke Lauwers, piccolo

Luk Nielandt, althobo

Vlad Weverbergh, basklarinet

Korneel Bernolet, Luc Vanvaerenbergh, klavecimbel

Piet Kuijken, pianoforte

Joris Verdin, orgel

ONDERNEMERSCHAP

Jeroen Malaise

ONDERZOEKSPROJECT

Eugeen Schreurs, Yves Senden (incl. coördinatie)

ONTWIKKELINGSPSYCHOLOGIE

Jo Stijnen

ORATORIUM, INLEIDING TOT ORATORIUM

Ewald Demeyere, Eugeen Schreurs

ORGELBOUW

Joris Verdin

OPERA

Guy Joosten

PIANO VOOR ZANGERS 

Hedwig Vanvaerenbergh, praktische harmonie

Mathias Coppens, Bart Verheyen, Aäron Wajnberg (incl. coördinatie), piano

PIANOBEGELEIDING

Sabrina Avantario, Stefan De Schepper, Tom Hermans, Bart Lemmens, Kiyotaka Izumi, Jean-Marie Van Broeckhoven, Nils van der Plancken, Ivo Venkov, Bart Verheyen, Aaron Wajnberg (incl. coördinatie), Andrew Wise, Annemie Wuyts

PRAKTISCHE HARMONIE EN IMPROVISATIE

Walter Baeken, Korneel Bernolet, Hendrik Braeckman , Paul Dinneweth, Ewald Demeyere, Yves Senden (incl. coördinatie), Hedwig Vanvaerenbergh, Luc Vanvaerenbergh, Carlo Willems 

PRAKTISCHE HARMONIE EN PARTITUURSPEL

Mathias Coppens, Yves Senden

PRESENTATIE/SPEL EN SCENISCHE IMPROVISATIE

Guy Joosten, Helen Suyderhoud 

RESEARCH

Korneel Bernolet, Bruno Bouckaert, Nico Couck, Ewald Demeyere, Yves Senden (incl. coördinatie master), Stephan Weytjens (incl. coördinatie bachelor)

STAGE 

Ann Lommelen, Aäron Wajnberg

STEMVORMING

Valerie Vervoort

STUDIUM GENERALE 

Diverse sprekers

SPECIFIEKE ORGELKUNDE

Joris Verdin

TAALCOACHING

Sabrina Avantario, taalcoaching Italiaans  

Anne Cambier, taalcoaching Frans

Andrew Wise, taalcoaching Engels

Marnie Zschöckner, taalcoaching Duits

GITAARPRAKTIJK JAZZ EN LICHTE MUZIEK

Hendrik Braeckman

TRANSPOSITIE

Ivo Hadermann

POSTGRADUAAT KINDER- EN JEUGDKOORDIRECTIE

Marleen De Boo

POSTGRADUAAT SUZUKI TRAINING VOOR STRIJKERS 

Wim Meuris, Koen Rens, Veerle Van Gorp, Wilfried Van Gorp