Op campus Spoor Noord - Noorderplaats konden studenten en personeel naar jaarlijkse gewoonte bloed doneren. Zo hielpen onze AP'ers, in samenwerking met het Rode Kruis, weer heel wat levens redden!
Dagelijks hebben mensen bloed nodig om te overleven, omwille van een operatie, een bevalling of een ongeval. Zo'n 70% van onze totale bevolking zal ooit in z'n leven bloed nodig hebben, maar slechts 3% zal ooit effectief bloed geven. Door dit enorme verschil tussen vraag en aanbod, is het belangrijk dat mensen regelmatig bloed doneren. Daarom opent het Rode Kruis iedere weekdag op wel 20 verschillende locaties in Vlaanderen z'n deuren voor mensen die graag bloed willen geven. Ook AP draagt haar steentje bij en organiseert ieder jaar een inzameling op de campus.
De procedure om bloed te geven verloopt steeds identiek. Geïnteresseerden kunnen zich vooraf registreren via de website van het Rode Kruis. Ter plaatse moeten kandidaten eerst een vragenlijst invullen waarin wordt gepolst naar hun gezondheidstoestand, eventuele medische behandelingen en risicosituaties. Lengte, gewicht en geslacht spelen bijvoorbeeld een rol bij bloeddonatie: zo mag je maximum 450 of 470 ml bloed doneren. Tot slot voert een controlearts nog een korte check-up uit vooraleer je definitief goedkeuring krijgt. Bloed geven neemt alles samen een klein uurtje in beslag. Na afloop krijgen vrijwilligers een drankje om hun vochtbalans te herstellen.
Ook dit jaar mochten AP en het Rode Kruis tientallen enthousiaste donoren verwelkomen. Studente Orthopedagogie Eveline Mol, was alvast een graag geziene gast tijdens de bloedinzameling. "Het zou egoïstisch zijn om het niet te doen, want ik heb de zeldzame bloedgroep O-negatief." O-negatief is schaars, maar erg gegeerd. Deze bloedgroep kan probleemloos aan alle patiënten gedoneerd worden. Bij rampen, ongevallen of spoedoperaties (wanneer er niet altijd voldoende tijd is om iemands bloedgroep te bepalen) is O-negatief dan ook essentieel.
Een dik APplausje alvast voor alle vrijwilligers die van deze inzameling opnieuw een succes maakten. Kans gemist en geen zin om te wachten tot volgend jaar? Op de website van het Rode Kruis ontdek je de bloedinzamelingsacties in jouw buurt.
25 november 2019 om 13:51